Házirend

Üdvözlünk a Dombóvári Kutyás Egyesület kiképzőpályáján!

A zavartalan, biztonságos kutyázás érdekében az alább leírtakat mindenkinek, aki a pályát használja be kell tartani!

A kiképzőpályát csak az egyesület kiképzőinek irányításával szabad használni!

Hibátlan, a kutya méretéhez választott nyakörvet, pórázt használj.

Mielőtt a pályára lépsz a kutyád végezze el a dolgát az arra kijelölt helyen!

A tulajdonos felelős minden kárért amit a kutyája okozott!

Kezdőknek: Csoportos foglalkozás estén kövesd a kiképző utasításait.

Az Ő felkészültsége a Te szorgalmaddal együtt garancia a sikerre!

Haladóknak:

1. Ha valaki már gyakorol a pályán , türelmesen várd ki amíg sorra kerülsz.

2.Gyakorlás előtt mindig gondold végig ,hogy mit fogsz ma a pályán csinálni, elvégre Te vagy a kiképző. A kutyád a gyakorlat hibátlan végrehajtásával hálálja meg, ha tudja mit vársz tőle. Ha határozatlan vagy átveszi a szerepedet!

A pályán gyakorlás közben:

1.Legyél türelmes! Ha valami nem megy a kutyádnak, az a Te hibád. Biztosan nem jól ”magyaráztad” el neki a gyakorlatot.

2.Ne fukarkodj a dicsérettel! A dicséret mindenkinek jól esik, a kutyád ugyan így van ezzel.

3.Haladj lépésről-lépésre! Így sok sikerélménye lesz a kutyádnak. Ha túl sokat akarsz tőle, lehet, hogy örökre a kedvét szeged!

Gyakorlás végén:

1. Mindig könnyű gyakorlattal fejezd be a munkát. Végül játszatok egy nagyot a kutyáddal ,majd vedd pórázra és gyertek le a pályáról! Játék közben soha ne fegyelmezd!

Egyéb betartandó szabályok:

1.Tüzelő vagy beteg kutyával ne gyere a pályára, akkor sem ha senki sem látja!

2.Ittas állapotban és ha beteg vagy maradj otthon. Ilyenkor tilos a gyakorlás.

3.A kutyaiskolába mindig pórázon hozd a kutyádat. A pályán is csak akkor vedd azt le, ha a gyakorlat megkívánja .A pályára jövet, séta       közben, tartsd be az állatvédelmi törvény idevonatkozó előírásait! Tartsd tiszteletben a „nem kutyás” embertársaid jogait.

4.A „kutyagumit” szedd össze a „baleset” után, séta közben, az iskolában és az iskolába jövet.

5.Ne engedd, hogy a kutyád az akadályokat, búvókat, egyéb a munkánkhoz szükséges eszközöket lepisilje!

6.A kutyák közötti agressziót ne engedd kibontakozni! A veszekedő kutyádat vezesd félre, és határozottan fegyelmezd le.

7.Gyakorlás végén a pályát rendben hagyd el. Ügyességi feladatok után az eszközöket a helyére rakjuk!

Köszönjük a figyelmed, érezd jól magad!

Iskolavezetés